zařízení akreditované SAK o.p.s.

 

Úspěch Ústavu leteckého zdravotnictví

Na základě nezávislého auditu kvality a bezpečnosti poskytované péče vydala Spojená akreditační komise o.p.s. „akreditační certifikát“ Ústavu leteckého zdravotnictví Praha. ÚLZ je tak jedním z prvních nelůžkových zařízení v České republice, které se může touto akreditací pyšnit. „Za úspěchem jsou dva roky práce našich zaměstnanců, je to ocenění vysoké úrovně naší péče i vysoké úrovně vojenského a leteckého zdravotnictví“ uvedl ředitel ústavu MUDr. Petr Chmátal.

Akreditační šetření vychází ze zákona č. 372 o zdravotních službách a jejich poskytování. Zdravotnické zařízení má za povinnost vyhodnocovat a kontrolovat jím poskytované služby.  Nejvyšší formou kontroly je nezávislý audit prováděný kontrolorem s oprávněním Ministerstva zdravotnictví. Kontrola probíhá podle národních standardů a v příznivém případě končí vydáním akreditačního certifikátu.

Akreditační audit Ústavu proběhl v polovině listopadu a po projednání výsledků byl Ústav akreditován na nejdelší možnou lhůtu, tj. na 3 roky, do listopadu 2022. Pro pacienty akreditace znamená jistotu, že Ústav pracuje v souladu se všemi zákonnými i odbornými parametry, splňuje personální, materiální, technické normy a řádně se věnuje zdravotnické péči. 

akreditace 2019

FaLang translation system by Faboba

Appointments

NOTE! This site uses cookies and similar technologies. Learn more I understand

Main contacts

Reception

telephone: +420 973 21 24 55
Fax: +420 224 31 19 34
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.