ÚLZ Praha získal "Certificate of Recognition" USAF v oblasti letecké fyziologie

17. 3. 2017 • Tento týden se završilo dvouleté úsilí pracovníků Ústavu leteckého zdravotnictví Praha zaměřené na mezinárodní certifikaci letecko – lékařských výcvikových programů. Akreditace byla udělena Velitelstvím vzdělávání a výcviku United States Air Force. Resortní ústav se tak zařadil mezi světovou elitu v této oblasti.

Aktu certifikace předcházela půlroční analýza předloženého výcvikového programu z hlediska kvality poskytovaných informací a zejména shody výukových a výcvikových metod. Analytické období bylo završeno týdenním inspekčním pobytem specialistů velení USAF na pracovištích českého ústavu. Inspektoři se zúčastnili reálného výcviku českého i zahraničního leteckého personálu, testovací a výcvikové metodiky byly dopodrobna zkoumány a posuzovány. Získané informace byly v USA opět analyzovány a poté zpracovány do závěrečné zprávy. Na jejím základě byl ústavu udělen „Certificate of Recognition“ pro výcvikový program v letecké fyziologii.

V praxi to znamená, že letecko-lékařský výcvik Ústavu leteckého zdravotnictví Praha je roven programu USAF a je akceptován. To umožňuje pilotům procházejícím ÚLZ Praha letecký výcvik v USA bez nutnosti znovu absolvovat příslušný program. Také to umožňuje plnohodnotně cvičit piloty a další příslušníky leteckého personálu USAF a ostatních členských zemí NATO v České republice.

USAF

FaLang translation system by Faboba

Objednejte se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Rozumím

Hlavní kontakty

Přijímací kancelář

telefon: 973 21 24 55
fax: 224 31 19 34
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pracovní doba

Po - Čt  7:00 - 15:30
 7:00 - 13:30

Ordinační hodiny

Po - Čt  7:00 - 14:30
 7:00 - 13:00

Otevírací doba - lékárna

Po - Čt  7:00 - 15:30
 7:00 - 13:15