Hyperbarická oxygenoterapie

Popis léčebné kůry

Jedna léčebná kúra (tzv. sezení) trvá 2 hodiny a tato sezení probíhají 4 dny v pracovním týdnu (pondělí-pátek) podle níže uvedeného rozvrhu. Dny a časy, kdy máte komoru navštěvovat, záleží na zařazení do některé ze „směn“. Tyto informace se dozvíte při objednání. Ve směně je maximálně 5 lidí (což je kapacita naši tlakové komory). Před zahájením terapie Vám také bude doporučen celkový počet sezení, které je vhodné absolvovat. Záleží to od léčené diagnózy, minimálně se však jedná o 8-10 pobytů pro potíže se sluchem, u ostatních často více.

Jedno sezení má několik částí. V úvodu, přibližně 15minut se zvyšuje tlak vzduchu v komoře (tzv. komprese, „sestup“). V této fázi můžete pociťovat zaléhání uší, tak jak se to děje například při přistávání letadla nebo při potápění. Co se zaléháním uší dělat, se dozvíte před sezením v rámci poučení lékařem a sestrou (polykání, žvýkání, „profukování“). V této fázi se vzduch v komoře o několik stupňů oteplí.

Po dosažení léčebného tlaku si nasadíte dýchací masku (na nos a ústa) a až do konce sezení jen klidně dýcháte (tato fáze se někdy nazývá „pobyt na hloubce“). Můžete si číst časopis nebo knihu. Elektrická a elektronická zařízení (mobily, rádio, přehrávače) jsou přísně zakázána. Masku můžete kdykoliv sejmout a v případě potřeby i ihned komunikovat s obsluhujícím personálem. V závěrečných 15minutách sezení se tlak opět snižuje k normálním hodnotám („výstup“). Tyto změny už však většinou nijak významněji nevnímáte. Vzduch se zde opět o několik stupňů ochlazuje. Z komory nelze v průběhu sezení odcházet (např. za účelem návštěvy toalety). V případě ohrožení zdraví nebo výskytu komplikací to samozřejmě technicky možné je (s prodlením minimálně několika minut).

<<< PŘEDCHÁZEJÍCÍ KAPITOLA - NÁSLEDUJÍCÍ KAPITOLA >>>

FaLang translation system by Faboba

Objednejte se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Rozumím

Hlavní kontakty

Přijímací kancelář
pro letecký personál

telefon: 973 21 24 55
fax: 224 31 19 34
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pracovní doba

Po - Čt  7:00 - 15:30
 7:00 - 13:30

Ordinační hodiny

Po - Čt  7:00 - 14:30
 7:00 - 13:00

Otevírací doba - lékárna

Po - Čt  7:00 - 15:30
 7:00 - 13:15

Odběrová laboratoř

Po - Pá  od 6:30